top of page
Meeting Room

Areas of activity

The main goals of the areas of activity are to strengthen the impact of the scientific, medical and social spheres in the work related to the prevention of multifactorial diseases that lead to premature aging, through not only knowledge exchange but also public participation.

 

As life expectancy increases worldwide, age-related diseases are becoming a serious problem for societies around the world. It remains important to understand the biological mechanisms underlying the aging process, which is a tool for developing effective interventions aimed at preventing and treating age-related conditions.

Office

Scientific and clinical areas of activity

Мультифакторна превенція захворювань в різні вікові періоди

Проблеми сучасності

Саме цим питанням присвячені наші проблемні дискусії, з огляду на те, що, не є таємницією, що з віком відбувається збільшення кількості захворювань і у сьогоднішньої сучасної людини ми змушені зустрічатися з «кумулятивним» ефектом накопичення хвороб, які стали наслідками XX і початку XXI ст.

У цьому контексті нам би хотілося обговорити питання ПРОФІЛАКТИКИ можливих змін - на фізичному і ментальному рівні, які є результатом введення адаптивного карантину в різних вікових групах.Для літніх людей, згідно понять існуючих в геріатрії - frailty (стареча астенія) і resilience (вікова життєздатність) це особливо актуально, тому що можливість реалізувати resilience - це чотири складових: молекулярна, фізична, психологічна та когнітивна. Все не втрачається одночасно, щось обов'язково залишається. Тому важливим прагнути не тільки компенсувати дефіцит, а й навчитися використовувати життєздатність, що залишилася.

Досягнення цивілізації породили багатофакторність проблем сучасної людини, серед яких:

Мультифакторністю обумовлено всі пошкодження внаслідок ендогенних змін, які відбуваються в кожному з вікових періодів (роки старіння); ушкодження, які викликано зовнішніми факторами і пошкодження внаслідок власне хвороб літніх людей.До того ж у 2020 році світ зіткнувся з пандемією COVID-19,у фокусі наслідків та ускладнень якої є Людина, яка страждає більше ніж 2-3 метаболічно-асоційованими захворюваннями та літні пацієнти.

Біогеронтологія - перспективний напрямок в медицині, який включає вивчення біомаркерів і епігенетики як критично важливі компоненти процесів старіння. З огляду на оборотність епігенетичних змін, епігенетичні репрограммування розглядають як потенційний підхід до лікування вікових змін.


Ми розглядаємо, як різні типи епігенетичних механізмів беруть участь в процесі старіння. Крім того, цікавим є можливість оцінки різних втручань, які модулює епігенетика і тим самим сприяюти здоров'ю і тривалості життя.


Геротехнологіі - розробка інноваційних технологій і середовища для незалежного життя і соціальної участі літніх людей для здоров'я, комфорту і безпеки.


Все це повинно нас наблизити до розуміння Precision medicine (точна медицина) - напрямку, в якому основна увага приділяється визначенню того, які підходи будуть ефективними для кожного пацієнта, виходячи з генетичних факторів, факторів навколишнього середовища і способу життя.

Біогеронтологія, біоінженерія, інноваційні технології

Мультидисціплінарний напрямок

Об'єднує не тільки лікарів, а й фахівців у соціальній та психоаналітичної, поведінкової сферах, які працюють над проблемами міжособистісних взаємовідносин в різних вікових групах.

 

Такі тематики, як:

- розвиток особистості протягом усього життя

- участь у суспільстві

- соціальна інтеграція і самотність

- дохід і добробут

- функціональне здоров'я і догляд

Все це приклади того роду питань, на яких зосереджені дискусії учасників заходів.


Іншими словами, цей напрямок об'єднає соціологів, психологів, науковців в галузі суспільної охорони здоров'я, соціальних політиків, вчених-гуманітаріїв, соціальних працівників, і це лише деякі з них.

 

Цей напрямок ми плануємо розвивати в тісній співпраці з міжнародними експертами.

bottom of page